Niebezpieczne zachowanie na przejeździe kolejowym

458 wyświetleń • 30 maja 2022

TV Ostrołęka
Takie manewry na przejeździe kolejowym mogą mieć tragiczny finał. Kierowcy, którzy się na nie zdecydowali ponieśli zasłużoną karę w postaci wysokich mandatów.

Na terenie powiatu ostrowskiego jest kilka przejazdów kolejowych wyposażonych w systemy poprawiające bezpieczeństwo w postaci zapór oraz sygnalizacji. Niestety kierowcy ignorują zagrożenie i przejeżdżają pomimo nadawanego przez sygnalizator czerwonego światła.

Na początku maja kamera kolejowego monitoringu zarejestrowała w Zawistach Podleśnych w gminie Małkinia Górna dwa niebezpieczne wykroczenia popełnione przez kierujących na przejeździe kolejowym. Kobiety pomimo czerwonego światła nadawanego przez sygnalizator wjechały na przejazd kolejowy.

Małkińscy policjanci ustalili nieodpowiedzialnych kierowców. Była to 51-letnia mieszkanka powiatu otwockiego kierująca mazdą i oraz 55-latka z powiatu ostrowskiego, która kierowała fordem. Obie zostały ukarane mandatami w kwocie 2000 zł. Tym razem skończyło się jedynie mandatami, następnym razem takie wykroczenie może mieć tragiczne skutki.

- informuje młodszy aspirant Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

Przypominamy, że czerwone światło nadawane przez sygnalizator nakazuje bezwzględne zatrzymanie auta i nie ma wyjątków od tej reguły. Następnym razem limit szczęścia może wyczerpać się i kilka minut pośpiechu doprowadzi do tragedii.