100. urodziny OSP w Baranowie. Odznaczenia, prezenty i koncert gwiazdy disco polo

102 wyświetleń • 12 września 2020

TV Ostrołęka
W sobotę, 12 września swoje setne urodziny obchodziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie. Były odznaczenia, wyróżnienia, podziękowania i prezenty dla strażaków ochotników a wśród nich m.in. koncert trzech charyzmatycznych artystek z zespołu Top Girls.

Uroczystości rocznicowe 100-lecia powołania do życia Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym kościele. Po nabożeństwie zaproszeni na uroczystości goście przemaszerowali w asyście orkiestry OSP i pocztów sztandarowych na plac przed Urzędem Gminy, gdzie odbyła się kolejna część uroczystości.

Po wciągnięciu na masz biało-czerwonej flagi i uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego szef baranowskich strażaków ochotników odczytał rys historyczny o jednostce, wspomniał jak OSP Baranowo rozwijała się i doskonaliła, jak zdobywała kolejne sprzęty i jak służyła swoim mieszkańcom do czasów obecnych.
Uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń resortowych dla najbardziej zasłużonych druhów, osób, które na przestrzeni wielu lat wspierały działalność jednostki angażując się w jej rozwój i przyczyniających się do jej niezliczonych zasług w ochronie życia i mienia mieszkańców Baranowa i okolic.

Decyzją marszałka województwa mazowieckiego, Adama Struzika, jednostka OSP Baranowo uhonorowana została prestiżowym medalem Pro Mazovia.

O urodzinach strażaków ochotników pamiętał także europoseł Jarosław Kalinowski, który ufundował dwa specjalistyczne hełmy strażackie. Z prezentami na urodzinowe uroczystości wpadł również starosta ostrołęcki i starosta przasnyski, władze gminy, reprezentacja wojewody, zaprzyjaźnione samorządy oraz władze krajowe OSP.Jednym z prezentów, którym strażacy mogli „podzielić się” z mieszkańcami Baranowa był ufundowany przez gminę Baranowo i samorząd Mazowsza koncert zespołu Top Girls.

Niewiele brakowało, by obdarowani występem artystek obeszli się smakiem, ponieważ w momencie, gdy zespół miał się już pojawić na scenie, przy mikrofonie stała jeszcze długa kolejka chętnych mówców, którzy składali kwieciste życzenia i serdecznie (choć momentami przydługo) dziękowali obchodzącym urodziny strażakom. Trzy kwadranse po ustalonym czasie rozpoczęcia koncertu artystki na krótko zawładnęły sceną, zostały jednak „wyłączone” przez prowadzącego oficjalny ceremonię. Do odwołania koncertu spóźnionych na kolejne występy artystek już niewiele brakowało, ostatecznie jednak w kuluarach udało się osiągnąć kompromis i na scenie ponownie, już bez nieoczekiwanych przerw widzowie zobaczyli gwiazdy wieczoru – zespół Top Girls.