Kolejne medale rozdane! Trwają Mistrzostwa Polski w kolarstwie

147 wyświetleń • 22 czerwca 2023

TV Ostrołęka
Kolarze w czwartek w Kurpiowskiej Krainie i na drogach powiatu ostrołęckiego pokonywali 23-kilometrową trasę, w kategorii elita mężczyzn robiono dwie pętle.

Jako impreza towarzysząca, odbył się wyścig w kategorii amator. Zwyciężył Jakub Średziński z Grudziądza - 00:31.11, drugi był Maciej Grubiak - 00:31.58, a trzeci Rafał Kwiatkowski z Torunia - 00:32.12. Wysokie, piąte miejsce, zajął Tomasz Jarkowski z Regionalnego Klubu Kolarskiego Ostrołęka z czasem 00:33.20. Ósmy był Marek Karczewski z KK 24h, a dziesiąty Tomasz Chrostek z RKK Ostrołęka.

Dla amatorów możliwość rywalizowania z niezwykle uznanymi kolarzami była wielką frajdą. Spotkaliśmy Tomaszów - Jarkowskiego i Chrostka - z RKK Ostrołęka, którzy nie kryli radości z tego, że tak wielka kolarska impreza zawitała na Kurpie. Wskazywali, że jazda indywidualna na czas jest o tyle ciekawa, że każdego kolarza można spotkać osobiście. Na efekty nie trzeba było długo czekać, chwilę później jechali za Michałem Kwiatkowskim, który testował trasę. Ten moment zapamiętają na długo!

Później przyszedł czas na ściganie o mistrzostwo kraju. Wśród pań w kategorii Elita triumfowała Agnieszka Skalniak-Sójka z czasem 00:30.34, druga była Marta Lach - 00:30.47, a trzecia - Marta Jaskulska (00:31.49).

Wśród orliczek wygrała utalentowana 22-latka z Wrocławia Dominika Włodarczyk z czasem 00:32.12, druga była Anna Długaś z Darłowa (00:33.10), a brąz trafił do Kamili Mróz z Kartuz (00:33.31). Wśród juniorów wystartowało aż 63 zawodników. Wygrał Filip Gruszczyński z czasem 00:29.11. Drugi był Dawid Wika-Czarnowski - 00:29.27, a trzeci Szymon Bęben (00:29.58).

W końcu wyścig elity na dystansie 46 km. Mistrzem Polski 2023 w jeździe indywidualnej na czas został Michał Kwiatkowski z czasem 00:55.36, drugi był Maciej Bodnar - 00:55.37, a trzeci - Kamil Gradek - 00:56.33.