Rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Uroczystości w Ostrołęce

226 wyświetleń • 2 kwietnia 2023

TV Ostrołęka
Ostrołęczanie licznie zgromadzili się przed ratuszem i oddali hołd papieżowi Janowi Pawłowi II w 18. rocznicę jego śmierci. Wiele osób miało ze sobą wizerunek papieża, nie zabrakło również barw narodowych. Odśpiewano "Barkę" i złożono kwiaty.

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. 1 listopada 1946 roku w Kaplicy w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich kardynał Adam Sapieha wyświęcił Karola Wojtyłę na księdza. 13 stycznia 1964 roku Wojtyła został mianowany arcybiskupem metropolitą krakowskim. 16 października 1978 na zwołanym po śmierci Jana Pawła I drugim konklawe w ósmym głosowaniu kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jana Pawła II. Jego pełen wzruszeń pontyfikat trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37.

Św. Jan Paweł II został ustanowiony patronem Miasta Ostrołęki. Grupa mieszkańców postanowiła oddać mu hołd, składając kwiaty pod pamiątkową tablicą przy ratuszu. Podniosła uroczystość, którą poprowadził Henryk Gut, przyciągnęła sporo osób na Plac Bema. Mieszkańcy odśpiewali "Barkę" i wysłuchali słynnej homilii papieża, którą wygłosił na Westerplatte. Następnie przeszli na mszę św. do kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego.