Poseł Daniel Milewski o wyborach samorządowych w Ostrołęce

1,043 wyświetleń • 5 maja 2017

TV Ostrołęka
Nasz wywiad z  [WIDEO]

Z Danielem Milewskim, posłem, który pokieruje Prawem i Sprawiedliwością w przyszłorocznych wyborach samorządowych rozmawialiśmy m.in. o prowadzonych obecnie zmianach w partii, kandydacie na prezydenta Ostrołęki oraz planach związanych ze zmianą ordynacji wyborczej. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

W marcu poseł Daniel Milewski (PiS) powołany został na koordynatora okręgowego w wyborach samorządowych zaplanowanych na przyszły rok. Jego zadaniem będzie m.in. przygotowanie struktur partii do wyborów, współtworzenie nowego samorządowego programu partii oraz przygotowanie szkoleń dla kandydatów. Jednak najważniejszą kompetencją będzie ustalenie list wyborczych do rad miejskich, gminnych i sejmiku. To m.in. poseł Milewski będzie współdecydował o tym, kto będzie rekomendowany przez PiS na prezydenta Ostrołęki.

Z posłem Milewskim spotkaliśmy się w jego biurze w Wyszkowie. Podczas rozmowy z parlamentarzystą poruszyliśmy m.in. temat swoistej „pokoleniowej zmiany wart”, która obecnie dokonuje się w PiS-ie, spytaliśmy o to, jak głębokie będą to zmiany i jak wpłyną na lokalne struktury partii. Poseł Milewski opowiedział nam także o planach ugrupowania związanych ze zmianami w ordynacji wyborczej oraz o potencjalnym kandydacie na prezydenta Ostrołęki.