Szkoła Podstawowa nr 5 zagrała w hołdzie Arkowi Gołasiowi

329 wyświetleń • 16 września 2022

TV Ostrołęka
16 września przypada 17. rocznica śmierci Arkadiusza Gołasia - znakomitego siatkarza, olimpijczyka z Aten, pochodzącego z Ostrołęki. Już na początku książki Piotra Bąka "Arkadiusz Gołaś: Przerwana Podróż" przeczytać można wypowiedź byłego selekcjonera Raula Lozano o Arku Gołasiu. Przytoczono ją też na rozpoczęciu turnieju:

Arek był fantastycznym człowiekiem, jedną z tych osób, które zapadają w pamięć wszystkim i które wszyscy uwielbiają, bo potrafią usunąć się w cień i dać z siebie jak najwięcej innym ludziom. Nie znam większej zalety charakteru, to tak, jakby ktoś ofiarował nam światło w chwili ciemności.
W kategorii dziewcząt zagrało sześć trójek. Pierwsze miejsce zajęły Maja Stolarczyk, Małgorzata Kozłowska i Ala Rychlicka. Drugie były Zuzia Siemborska, Natalia Wekwejt i Julia Zakrzewska. Z kolei na trzecim stopniu podium stanęły Amelia Kubeł, Natalia Woźniel i Zosia Długołęcka.

Wśród chłopców rywalizowało osiem trójek. Wygrali Franek Pakieła, Jakub Rejmanowski i Mikołaj Pawlak. Drugie miejsce zajęli Aleks Białobrzewski, Remek Karolak i Piotr Brzozowski, a trzecie Artur Rostkowski, Mikołaj Bochenek i Sebastian Woźniak.

Nagrody dla uczestników turnieju ufundowali rada rodziców i dyrekcja szkoły. Za udane przeprowadzenie zawodów odpowiadali trenerzy Sylwia Mróz, Katarzyna Bloch, Edyta Zyśk, Norbert Majkowski przy wsparciu nauczycielki języka polskiego Agnieszki Mrozek.

- Po zakończonym turnieju dwie najmłodsze klasy mistrzostwa sportowego ze swoimi trenerami i Dyrektorem Szkoły Renisławem Dmochowskim udały się na cmentarz gdzie złożyły wieniec i zapaliły znicz na grobie śp. Arkadiusza Gołasia - informuje SP 5. Na szarfie zapisano "Pamiętamy o Tobie Arku. Uczniowie i nauczyciele".