Legenda jazzu wystąpiła w Ostrołęce

318 wyświetleń • 28 kwietnia 2022

TV Ostrołęka
Jan Ptaszyn Wróblewski – prekursor i legenda polskiego jazzu wystąpił w Ostrołęce. Koncert i spotkanie autorskie z muzykiem odbyło się w Multimedialnym Centrum Natura. Przed ostrołęcką publicznością wystąpił też zespół Chemia. Wydarzeniu towarzyszył wernisaż wystawy Pawła Krupki.

W środę, 27 kwietnia w Multimedialnym Centrum Natura odbył się koncert łączący dwa różne gatunki muzyczne. Wydarzenie zatytułowane „Od jazzu po rock” uświetnił swoim występem prekursor jazzu w Polsce i legenda jazzowych brzmień – Sekstet Jana Ptaszyna Wróblewskiego.
Przed koncertem artysta udzielił obszernego wywiadu, który już niebawem trafi do sieci.

Do udziału w projekcie „Od jazzu po rock” MCN Natura zaprosiło także zespół Chemia. Artyści zaprezentowali utwory ze swojej najnowszej płyty, jednak nie zabrakło także doskonale znanego fanom materiału z wieloletniej działalności grupy.

Wydarzeniu towarzyszył wernisaż wystawy fotografii autorstwa Pawła Krupki – jednego z najpopularniejszych i najzdolniejszych fotografów w regionie, specjalizujących się głównie w fotografii koncertowej. Część zdjęć prezentowanych na wystawie powstała właśnie podczas koncertów odbywających się w Multimedialnym Centrum Natura. Nie zabrakło także fotografii z festiwalu Woodstock czy Pol’and’Rock.