Ale zabawa! Tak Dzień Dziecka świętuje “piątka”

143 wyświetleń • 1 czerwca 2022

TV Ostrołęka
Zamiast zajęć lekcyjnych - moc atrakcji, ale… z walorami edukacyjnymi. Tak dziś - 1 czerwca w Dzień Dziecka - świętują uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce.

Z okazji przypadającego dziś Dnia Dziecka w ostrołęckiej “piątce” zamiast zajęć lekcyjnych zorganizowano moc atrakcji podczas szkolnego festynu. Miał być piknik na świeżym powietrzu, jednak plany pokrzyżowała kapryśna pogoda. Na szczęście aura nie zdołała popsuć humorów i przygotowanych atrakcji.

Festyn przeniesiono na salę gimnastyczną, a poszczególne zajęcia do sal lekcyjnych i na szkolny korytarz lub stołówkę. W programie wydarzenia były m.in. pokazy sprzętu wykorzystywanego w służbie przez policję, straż pożarną, WOPR-OS. Pokaz tresury i interwencji z psem służącym na co dzień w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych zaprezentowali funkcjonariusze służby więziennej.

Na szkolnym parkingu swoich sił za kierownicą “elki” mogli spróbować nieco starsi uczniowie. Ciekawe warsztaty artystyczne poprowadził Piotr Sierzputowski z zespołu Karrakan oraz twórczyni ludowa Czesława Lewandowska.

Dla każdego z uczniów przewidziano także słodki poczęstunek.