Tłumy na Senioradzie! Święto ostrołęckich seniorów strzałem w dziesiątkę

121 wyświetleń • 5 czerwca 2022

TV Ostrołęka
Lepszej pogody i większej ilości uczestników organizatorzy I Ostrołęckiej Seniorady nie mogli sobie wymarzyć. Na scenie przy Kupcu bawiły się całe rodziny. Atrakcji dla nikogo nie zabrakło. Wydarzenie, które w Ostrołęce odbywa się po raz pierwszy zorganizowała Rada Seniorów przy współpracy z samorządem miasta.

Rada Seniorów w Ostrołęce składa się z osób powyżej 60 roku życia, mieszkających na terenie miasta Ostrołęki, zgłoszonych przez przedstawicieli instytucji i organizacji. Działa prężnie, czego dowodem jest dzisiejsza impreza odbywająca się na scenie przy Kupcu.

Seniorada rozpoczęła się o godzinie 13:00 i potrwała do godziny 20.00. To doskonała okazja do integracji, poznania się i wspólnego spędzenia czasu w dobrym nastroju.

O ten nastrój zadbali m.in. uczniowie z przedszkoli i szkół ostrołęckich występujący na scenie z własnymi programami artystycznymi. Do tego występ zespołu folklorystycznego, chóru, Kół Gospodyń Wiejskich i Klubów Seniora z okolicznych miejscowości. Spotkanie zwieńczyła potańcówka. Organizatorzy zadbali także o walory edukacyjne (rozmowy o bezpieczeństwie seniorów) oraz o poczęstunek.

Frekwencja na Senioradzie była doskonała: plac przy Kupcu nie pustoszał przez cały dzień nawet przez 5 minut, co świadczy o tym, że organizatorzy - na czele z przewodniczącym rady Wiesławem Kędzierskim - spisali się na medal.