Rodzina spod Ostrołęki otrzymała nowy dom od Polsatu

637 wyświetleń • 7 września 2019

TV Ostrołęka
Hubert i jego babcia Zofia pięć dni temu opuścili swój zrujnowany dom w Przytułach Starych pod Ostrołęką. Dziś, gdy tu wrócili nie było to już to samo miejsce. Gruntownej przemiany dokonała ekipa budowlańców z telewizyjnego programu „Nasz nowy dom”, którego gospodarzem jest Katarzyna Dowbor.

W każdym z odcinków programu „Nasz nowy dom” emitowanego na antenie Polsatu, ekipa budowlańców pod wodzą Katarzyny Dowbor i architektów, w ciągu pięciu dni gruntownie remontuje lub buduje od podstaw dom bohaterów wybieranych na podstawie zgłoszenia. Tym razem kilkudziesięcioosobowa ekipa zawitała do miejscowości Przytuły Stare, do pani Zofii, która mieszka razem ze swoim wnuczkiem, Hubertem. Seniorka opiekuje się wnuczkiem od śmierci jego mamy. Dom, w którym dotychczas mieszkali był bardzo zniszczony, nie było w nim wody, toalety czy łazienki.

- Powiem szczerze, od sześciu lat robimy ten program, dużo domów widziałam, ale ten był jednym z najgorszych – powiedziała nam Katarzyna Dowbor podczas naszej dzisiejszej wizyty w Przytułach.

Remontu zniszczonego i bardzo starego domu nikt w okolicy nie chciał się podjąć. Zadanie to w pięć dni wykonała ekipa Polsatu z Katarzyną Dowbor na czele. Jak tego dokonali? Dowiemy się już niebawem oglądając program, nam jednak prowadząca program uchyliła rąbka tajemnicy.

- Okazuje się że nawet z takiego domu można zrobić perełkę. Trzeba mieć fantastyczną ekipę, taka jak my mamy i rzeczywiście ciężkich pięć dni, podczas których udało nam się ten dom wyremontować – mówi Katarzyna Dowbor.

W prace zaangażowanych było ponad dwadzieścia osób, jednak każdego dnia z pomocą przychodzili okoliczni mieszkańcy.

- Bardzo mili ludzie są tu na Kurpiach. Sąsiedzi, okoliczni mieszkańcy niezwykle dbali o naszą ekipę i to było przemiłe, ponieważ nie tylko z jedzeniem do nich przychodzili, ale też przychodzili pomagać przy pracach na zewnątrz budynku. Bardzo fajni ludzie, bardzo życzliwi i empatyczni, co nas bardzo cieszy – dodała Katarzyna Dowbor.

Już dziś Hubert i jego babcia spędzą pierwszą noc w nowym domu. Jak zareagowali na efekty prac, czy aranżacja architektów i prowadzącej program przypadnie im do gustu? Jak powitali ich mieszkańcy Przytuł? Dowiemy się już niebawem na antenie stacji Polsat.