TV Ostrołęka
Przedstawiciele Związków Zawodowych Policji, Straży Pożarnej i pracowników więziennictwa oraz komendant miejski Policji w Ostrołęce Janusz Pawelczyk, poseł na Sejm RP Andrzej Kania i senator Krzysztof Majkowski dyskutowali na temat reformy emerytalnej służb mundurowych. Reforma ta dotyczy późniejszego przechodzenia na emeryturę pracowników mundurowych. Spotkanie odbyło się w poniedziałek w „Kasynie”.
Obecnie policjant lub strażak może odejść na emeryturę po 15 latach odbycia służby. Po reformie, którą chce wprowadzić Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na emeryturę mogły by odchodzić osoby, które odsłużyły 25 lat. Reforma ma wejść w życie z dniem 1 stycznia 2010 roku.
-Mundurowi nie do końca zgadzają się z MSWiA-mówi Wiesław Puchalski, przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Strażaków „Florian”. –Jesteśmy za tym, żeby ustawę emerytalną reformować, ale możemy tu rozmawiać o nowych funkcjonariuszach, którzy przyjdą do służby z dniem wejścia nowej ustawy. Natomiast Ci, którzy są w służbie na określonych zasadach powinni co najmniej na takich samych zasadach odejść-tłumaczy Puchalski.
Związkowcy służb mundurowych chcąc wyrazić swoje niezadowolenie planują zorganizować manifestację. -Przeprowadziliśmy ankietę wśród ostrołęckich policjantów. Wynika z niej, że większość funkcjonariuszy chce manifestacji 19 lutego w Krakowie podczas szczytu NATO-dodaje Dariusz Wesołowski, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Ostrołęce.- Chcemy w ten sposób pokazać światu, że reforma jest niekorzystna wobec tych osób, które już pracują w służbach mundurowych-mówi Wesołowski.
Dodajmy, że reforma służb mundurowych ma objąć funkcjonariuszy policji, straży granicznej i pożarnej, ABW, CBA, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Więziennej oraz BOR.