ULKS - Rzekunianka: bramka dla gości w derbach powiatu ostrołęckiego

128 wyświetleń • 12 sierpnia 2023

TV Ostrołęka
ULKS Ołdaki - Rzekunianka. Prowadzenie beniaminka do przerwy

W pierwszej połowie przewagę miała Rzekunianka, która kilkukrotnie starała się zaskoczyć golkipera gospodarzy. Bramkarz miejscowych był jednak nie do przejścia, interweniował skutecznie nawet w sytuacjach sam na sam. W 31. minucie dość niespodziewanie prowadzenie objął ULKS. Damian Szabłowski uderzył płasko z dystansu, a piłka wpadła do bramki przy dalszym słupku. To było bardzo precyzyjne uderzenie.

W pierwszej połowie obie ekipy miały jeszcze po jednej dogodnej sytuacji, ale bramki nie padły. Na przerwę podopieczni Andrzeja Laskowskiego schodzili z prowadzeniem.
ULKS Ołdaki - Rzekunianka. Pokaz siły gości

Gol mógł paść za to na początku drugiej połowy, ale bramkarz z Rzekunia wybronił sytuację "1 na 1". Chwilę później akcja w drugą stronę i... rzut karny dla Rzekunianki po faulu bramkarza.

Strzał Dmochowskiego został obroniony, ale dobitka była już skuteczna - 1:1.

Później świetną okazję miał ULKS, ale nie udało pokonać się golkipera gości. Skuteczny był za to Konrad Sobotka, który wykorzystał dogodną sytuację, umieszczając piłkę w siatce po strzale z prawej strony pola karnego. Wynik na 3:1 dla Rzekunianki ustalił Damian Szymczyk: goście wykorzystali tu indywidualny błąd stopera ULKS: strata na dwudziestym metrze wiele kosztowała ekipę z Ołdak.
ULKS Ołdaki - Rzekunianka Rzekuń 1:3 (1:0)

1:0 - D. Szabłowski
1:1 - Dmochowski