Koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia Zespołu Tańca Współczesnego DE-EM

136 wyświetleń • 24 czerwca 2022

TV Ostrołęka
Ostatniego dnia wakacji swoje 25-lecie obchodził Zespół Tańca Współczesnego DE-EM. Zespół zaprezentował specjalnie przygotowany na tę okazję taneczny program, w którym wystąpiły cztery grupy taneczne w przedziale wiekowym od 5 do 19 lat.

Zespół Tańca Współczesnego DE-EM powstał w 1996 roku. Początkowo była to rewia dziecięca Domino, jednak po roku dzielności Rewia przekształciła się w ZTW DE-EM. W ciągu 25-lat działalności powstało wiele ciekawych choreografii i spektakli tanecznych m.in. "Tajemnicza gra", "Na krawędzi", "Po drugiej stronie lustra", "Alicja w krainie czarów", "7 grzechów głównych".Od chwili powstania do dziś przez zespół przewinęło się ponad 3 tysiące osób. Dzieci i młodzież, która uczęszcza na zajęcia zespołu ma możliwość zapoznania się z różnymi technikami tanecznymi. Zespół daje pokazy i uczestniczy w imprezach organizowanych przez OCK, a także współpracuje z ostrołęckimi szkołami, ubarwiając swoimi występami różne uroczystości.

Z okazji jubileuszu, prowadzącej zespół Pani Małgorzacie Wójcik pogratulowali m.in. Tadeusz Wiśniewski - dyrektor Ostrołęckiego Ośrodka Kultury, wiceprezydent Anna Gocłowska oraz sekretarz miasta Aneta Gutowska-Grucelska.

Choreografię na dzisiejszą uroczystość przygotowali: Małgorzata, Zuzanna i Bartosz Wójcikowie.