Prezes Zarządu ORLEN EkoUtylizacja o potencjalnej budowie instalacji utylizacji odpadów w Ostrołęce

177 wyświetleń • 22 lutego 2023

TV Ostrołęka
Prezes spółki ORLEN EkoUtylizacja Krzysztof Iwanicki wyjaśnia wątpliwości związane z możliwą budową Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Niebezpiecznych, Medycznych i Weterynaryjnych w Ostrołęce. Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo.

Spółka ORLEN EkoUtylizacja planuje wybudować w Ostrołęce Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów Niebezpiecznych, Medycznych i Weterynaryjnych (ITPON). Instalacja ma powstać na skraju miasta, w przemysłowej części Ostrołęki w rejonie ulicy Turskiego, przy składowisku odpadów komunalnych i budowanej elektrowni gazowej.

W związku z wątpliwościami mieszkańców, które pojawiły się m.in. podczas niedawnego spotkania, wątpliwości wyjaśnia prezes ORLEN EkoUtylizacja. W materiale wideo Krzysztof Iwanicki informuje m.in. o rodzajach odpadów, które miałyby trafiać do zakładu w Ostrołęce, jakie może być zatrudnienie w planowanej instalacji, jaki będzie jej wpływ na środowisko. Pojawia się też kwestia liczby pojazdów, jakie miałyby w związku z instalacją przyjeżdżać do Ostrołęki.