Spacer historyczny na osiedlu Łazek

222 wyświetleń • 13 maja 2023

TV Ostrołęka
W sobotnie popołudnie mieszkańcy Osiedla Łazek w Ostrołęce zebrali się, aby uczestniczyć w dwóch wydarzeniach organizowanych przez Radę Osiedla – spacer po okolicy oraz piknik z ogniskiem.

Spacer historyczny rozpoczął się o godzinie 13:00, obok kapliczki przy ulicy Padlewskiego i był prowadzony przez przedstawiciel Rady Osiedla Łazek oraz potomków rodów Pajewskich i Piotrowskich. Podczas spaceru starano się pokazać mieszkańcom historię tego miejsca, która sięga XIX w. Następnie, po spacerze, mieszkańcy spotkali się na spotkaniu sprawozdawczym.

O godzinie 15:00 odbył się piknik z ogniskiem, organizowany przez Radę Osiedla. Mieszkańcy zebrali się, aby wspólnie spędzić czas przy ognisku i pieczonej kiełbasce. Był również czas na wymianę opinii oraz dyskusję na temat nie tylko problemów Osiedla, ale również poznawania nowych ludzi.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zostało przyjęte entuzjastycznie przez mieszkańców. Organizatorzy planują, że takie wydarzenia będą odbywały się regularnie.