Bożonarodzeniowy jarmark w Kadzidle

215 wyświetleń • 17 grudnia 2022

TV Ostrołęka
W pięknej świątecznej scenerii i przy iście zimowej, nieco chłodnej aurze mieszkańcy gminy Kadzidło spędzili sobotnie popołudnie na pierwszym bożonarodzeniowym jarmarku. Wydarzenie odbyło się na placu przy Centrum Kultury Kurpiowskiej.

Mimo chłodu i szczypiącego w uszy mrozu plac, gdzie odbywał się pierwszy w Kadzidle jarmark bożonarodzeniowy tętnił życiem i skrzył się kolorami świątecznych dekoracji. Na odwiedzających jarmark czekały gorące wigilijne potrawy, aromatyczna i rozgrzewająca herbata, kawa i płynna czekolada. Publiczność rozgrzewały śpiewem grupy artystyczne z kadzidlańskich szkół i przedszkoli, chór składający się z nauczycieli, a także zespoły działające przy kadzidlańskich kołach gospodyń wiejskich.


Jak na jarmark przystało, zadbano o stoiska z rękodziełem regionalnym, lokalnymi przysmakami i kurpiowskimi ozdobami. Na najmłodszych czekał prawdziwy Święty Mikołaj. Każdy maluch mógł zrobić sobie z nim pamiątkową fotkę i chwilę porozmawiać o choinkowych prezentach.

W trakcie jarmarku władze gminy - wójt Dariusz Łukaszewski, gminni radni oraz sołtysi podzielili się opłatkiem z mieszkańcami, składając sobie wzajemnie serdeczne, świąteczne życzenia.