V Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej

137 wyświetleń • 20 maja 2023

TV Ostrołęka
Piosenka harcerska ponownie rozbrzmiała w Goworowie. Dzieci i młodzież prezentowali swoje wokalne umiejętności w kategoriach: zuchy zespoły, zuchy soliści, harcerze młodsi zespoły, harcerze soliści.

Występy oceniało jury w składzie:

Barbara Wójcik, nauczycielka muzyki,
Magdalena Mrozek-Rawa ze Starostwa Powiatowego,
Piotr Kosiorek, wojt gminy Goworowo.

W pierwszej kategorii jurorzy wyróżnili 4. Myszyniecką Gromadę Zuchową Wędrowne skrzaty. To był jedyny zespół w tej kategorii. Wśród zuchowych solistów wyróżnione zostały: Anna Barszcz z 2.Ostrołęckiej Drużyny Szare Wilczki, Hanna Nowak z SP w Goworowie i Lena Kaczeńska z 4. Myszynieckiej Gromady Zuchowej Wędrowne skrzaty. 3. miejsce zajęły równorzędnie: Agata Kosek z 2.Ostrołęckiej Drużyny Szare Wilczki i Aleksandra Grzelak z tej samej drużyny. 2.miejsce zajęła Amelia Brejnak z 6. Goworowskiej Gromady Zuchowej Szmaragdowe Liski, pierwsze: Zuzanna Jabłońska z tej samej Gromady. W kategorii harcerzy młodszych wyróżnieni zostali: Maja Duda i Natalia Zalewska z 7. GDH „Zorza”, Gabriela Maliszewska i Amelia Wiśniewska z tej samej drużyny, Agata Mech, Aneta Pacuszka i Natalia Kuśmierczyk, też z 7 GDH „Zorza”. Dwa trzecie miejsca zajęli: Zespół Iskierki z 7. GDH „Zorza” ; Maja Łasiewicka i Julia Rurka z 7.GDH „Zorza”. 2. miejsce zajął Zespół Promienie z 7.GDH „Zorza”, pierwsze: Zuzanna Gałecka i Łucja Niegowska z 7.GDH „Zorza”. w kategorii soliści wyróżnieniami zostali: harcerze starsi z 7. GDH „Zorza”, 12. Różańska Drużyna Niezłomni. Trzeciego miejsca jurorzy nie przyznali, dwa drugie zajęły: Julia Sówka z SP w Pasiekach i Julia Krupińska z 14.Ostrołęckiej Drużyny Harcerskiej Spirydion. Pierwsze miejsce zajęła Julia Łodygowska z 12. Różańskiej Drużyny Harcerskiej Niezłomni. I jak na jubileusz przystało był tort i „100 lat”.

Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej Warta 2023, odbył się w Szkole Powiatowej w Goworowie 20 maja 2023 r. Gospodarzem była 7. Goworowska Drużyna Harcerzy „Zorza”. Powiat Ostrołęcki ufundował nagrody w festiwalu.