Święto Policji 2022. W Ostrołęce wiele awansów i nowy zastępca komendanta

461 wyświetleń • 29 lipca 2022

TV Ostrołęka
W Ostrołęce odbyły się miejskie uroczystości z okazji Święta Policji. Funkcjonariusze odebrali awanse na wyższe stopnie, ogłoszono również nazwisko nowego zastępcy komendanta ostrołęckiej komendy.

Uroczystości Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Następnie na placu przy komendzie odbyło się m.in. wręczenie awansów i odznaczeń na wyższe stopnie.Insp. Dariusz Król, zastępca komendanta wojewódzkiego policji z siedzibą w Radomiu podczas swojego przemówienia podkreślił, że święto policji to uhonorowanie ciężkiej i pełnej poświęceń służby społeczeństwu. - Dziś bardziej niż kiedykolwiek udowadniamy, że służba w policji wymaga od nas operatywności, ciągłej gotowości do podejmowania nowych wyzwań, którym musimy sprostać. Przyszło nam służyć w trudnym czasie. Nikt nas nie pytał, czy jesteśmy gotowi stawić czoła pandemii COVID-19, czy jesteśmy w stanie stanąć ramię w ramię z innymi służbami w ochronie naszej granicy z Białorusią, czy zadbać o bezpieczeństwo uchodźców po bestialskiej napaści na Ukrainę - przypominał.

Udowodniliście swój profesjonalizm i zaangażowanie, nierzadko kosztem życia prywatnego. Jesteście blisko ludzi i niesiecie pomoc tym, którzy ją potrzebują. Wykonujecie fenomenalną pracę, dzięki której mieszkańcy powiatu ostrołęckiego mogą czuć się bezpiecznie.
Senator RP Robert Mamątow pogratulował odznaczonym i życzył spokojnej pracy oraz dużo wytrwałości dla rodzin. Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik podkreślił wielki wkład policjantów w funkcjonowanie państwa. - Dziękuję. To słowo powinno być wypowiadane cały czas, żeby przypominać, jak ciężką służbę wykonujecie - zaznaczył.

Starosta powiatu ostrołęckiego Stanisław Kubeł podkreślił, jak ciężka jest praca policjantów i jak szczególny był ostatni rok. - Chciałem podziękować za ład i porządek, jaki obserwujemy na terenie powiatu ostrołęckiego.

Nowy zastępca komendanta
Podczas Święta Policji odczytano także rozkaz mianujący nadkom. Krzysztofa Samula na stanowisko zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce.