Miejski Sylwester 2017

65 wyświetleń • 1 stycznia 2018

TV Ostrołęka
Bardzo skromnie, w strugach deszczu i… błocie – tak w tym roku Ostrołęka witała Nowy Rok podczas sylwestrowej zabawy zorganizowanej przez Urząd Miasta.

Miejski Sylwester 2017 odbył się podobnie jak dwa wcześniejsze – w pobliżu Galerii Bursztynowej, która także do spółki z Urzędem Miasta, zorganizowała zabawę dla mieszkańców. W tym roku jednak impreza odbyła się na pasie zieleni pomiędzy galerią a ulicą Rodziny Ulmów. Szyki organizatorom popsuła pogoda, która utwardzony wcześniej plac zamieniła w jedną wielką błotną kałużę.

Nie zraziło to jednak kilkuset osobowej grupy mieszkańców, którzy pomimo padającego dodatkowo deszczu postanowili przywitać Nowy Rok „pod chmurką”. Około godziny 23:00 ze sceny powitał wszystkich prowadzący imprezę DJ Augurio. Kilka minut przed północą na scenie pojawili się przedstawiciele samorządu Ostrołęki – prezydent Janusz Kotowski oraz przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski.

- Wszystkim bardzo dziękujemy za całe dobro, które się w tym roku stało. Na Nowy Rok życzymy zdrowia, pomyślności i Bożego błogosławieństwa oraz wszystkiego czego sobie państwo wymarzyliście w sercach a zwłaszcza dobrego czasu, miłości i przyjaźni w domu a także dobrych decyzji. W ostatnim czasie w ratuszu musieliśmy podjąć decyzję: reszta kasy w budżecie została. Można było kupić jakiś nowy samochód, bo stary ma 14 lat i ledwie jeździ. Można także było zrobić bogatego Sylwestra, żeby przebić inne miasta, ale podjęliśmy decyzję, żeby wyposażyć, zorganizować nową noclegownię dla najuboższych. Dla tych, którzy nie mają nic. Mówię o tym dlatego, żeby i wam życzyć dobrych decyzji, takich najważniejszych i tych codziennych. Z całego serca wszystkim dziękujemy. Szczęśliwego Nowego Roku – mówił prezydent Kotowski do bawiących się pod sceną mieszkańców.

Życzenia w imieniu Rady Miasta złożył także przewodniczący, Jerzy Grabowski.

- Niech ten rok setnej rocznicy odzyskania niepodległości będzie dla nas Polaków wielkim wydarzeniem, żebyśmy byli dumni, żebyśmy byli Polakami, żebyśmy mogli zawsze być tam, gdzie trzeba. Bardzo dziękujemy, że przyszliście, mimo tej aury, że możemy spojrzeć w lewo i w prawo, że możemy sobie podać rękę i złożyć życzenia. Bardzo dziękujemy. Dobrego roku 2018 – mówił przewodniczący Grabowski.

Po życzeniach od samorządu przyszła kolej na odliczanie i pokaz fajerwerków. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji i materiału wideo.