Grand Prix Polski w Ostrołęce. Znakomity start WOPR-OS

258 wyświetleń • 9 października 2022

TV Ostrołęka
Ratownicy z całej Polski w ostrołęckim parku wodnym rywalizowali w konkurencjach: 4x25 m sztafeta holowanie manekina; 50m holowanie manekina; 100m ratowanie manekina w płetwach; 100m ratowanie manekina z pasem oraz 4 x 50m z pasem ratowniczym.

W klasyfikacji medalowej w kategorii open zwyciężyła ekipa gospodarzy WOPR-OS Ostrołęka, która zdobyła 9 medali - 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Na drugim miejscu CKS Szczecin z ośmioma medalami, a na trzecim WOPR Ruda Śląska z trzema krążkami.

Drużyna CKS Szczecin zwyciężała w medalowej rywalizacji juniorów i juniorów młodszych. Wśród juniorów WOPR-OS Ostrołęka na miejscu trzecim z trzema medalami: dwoma złotymi i brązowym.
Grand Prix Polski Ostrołęka 2022. Świetny występ WOPR-OS

Znakomicie spisywały się męskie sztafety WOPR-OS, które nie dały szans rywalom na 4x25 m ratowanie manekina (1:12:96) i 4x50 m z pasem ratowniczym (1:36.91). Świetnie wyglądało podium w konkurencji 50 m ratowanie manekina open, gdzie pierwsze trzy miejsca zajęli zawodnicy WOPR-OS: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski i Adam Wiśniewski. Podobnie 100 m ratowanie manekina w płetwach open: pierwszy Nakielski, drugi Adamowski, trzeci Kamil Bojarski. Ten ostani wygrał za to konkurencję 50 m ratowanie manekina wśród juniorów.

A jak wygląda dorobek ostrołęczan? Hubert Nakielski - 5 medali, wszystkie złote. Kamil Bojarski aż seść medali - 4 złote i 2 brązy. Mateusz Adamowski zdobył 5 medali (2 złote, 3 srebrne). Adam Wiśniewski - trzy krążki (dwa złote i brąz).
Padł rekord Polski

Warto zauważyć rekord Polski, jaki padł w Ostrołęce. Natalia Pasek z WOPR Ruda Śląska na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach uzyskała czas 59.76, co jest nowym rekordem kraju. 17-letnia zawodniczka wygrała tę konkurencję zdecydowanie, zarówno w open, jak i wśród juniorek. Łącznie ta zawodniczka zdobyła w Ostrołęce aż 7 medali.