Jej śpiew poruszył cały świat. Amelka z Ukrainy z wizytą na Kurpiach

154 wyświetleń • 2 czerwca 2022

TV Ostrołęka
Siedmioletnia Amelka z Ukrainy znana jest już na całym świecie za sprawą wykonania utworu "Mam tę moc" w kijowskim schronie. W czwartek przyjechała na Kurpie - w Łysych spotkała się z dziećmi w miejscowej szkole.

Nagranie, które zrealizowano na początku marca w jednym z kijowskich schronów, w czasie gdy rosyjskie wojska atakowały stolicę Ukrainy, obiegło cały świat. Siedmioletnia Amelka śpiewała piosenkę "Mam tę moc" znaną z filmu "Kraina lodu". Nagranie poruszyło internautów, a Ukraińcom dodało siły do dalszych działań. Amelka stała się bohaterem narodowym i musiała opuścić Ukrainę ze względów bezpieczeństwa. Trafiła do Polski, gdzie może liczyć na schronienie. Występuje też na rozmaitych koncertach charytatywnych dla Ukrainy, spotyka się z dziećmi i poznaje polską kulturę.

2 czerwca 2022 r. Amelka wraz z mamą przyjechała na Kurpie, do Łysych. Została ugoszczona z wielkim uznaniem, zwiedziła miejscową szkołę podstawową. Placówka bardzo jej się spodobała i stwierdziła nawet, że mogłaby się tu uczyć. Amelka miała okazję zaśpiewać dzieciom hymn Ukrainy, a kurpiowskie dzieciaki odwdzięczyły się jej pięknym przywitaniem. Z buzi 7-latki uśmiech nie schodził, co oznacza, że musiało się podobać.

Amelka otrzymała kurpiowskie prezenty i wyrazy wsparcia w tych trudnych czasach dla narodu ukraińskiego.