Wicepremier w Ostrołęce. Ze środkami na drogi

169 wyświetleń • 13 lutego 2023

TV Ostrołęka
Dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg, także w naszym regionie będzie możliwe zrealizowanie wielu ciekawych inwestycji. Samorządowcy w poniedziałkowe popołudnie w Ostrołęce odebrali symboliczne czeki. Niemałe kwoty wręczał im m.in. wicepremier Henryk Kowalczyk.

Wręczenie dotacji odbyło się w ostrołęckiej delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Warto zwrócić uwagę, jakie kwoty popłyną do naszego regionu.

Powiat ostrołęcki otrzyma ponad 10 milionów złotych na rozbudowę drogi powiatowej 2504W Myszyniec-Wolkowe-Krysiaki-Dudy Puszczańskie-Zalas na odcinku od miejscowości Dudy Puszczańskie do skrzyżowania z drogą powiatową 2519W w miejscowości Zalas na terenie gminy Łyse.

Gmina Czarnia otrzymała blisko milion złotych na przebudowę drogi w Bandysiach. W gminie Łyse przebudowana będzie droga gminna Łyse-Pupkowizna, na ten cel wójt Grzegorz Fabiszewski odebrał ponad 3,2 mln zł.

Gmina Myszyniec zbuduje drogę gminną w Białusnym Lasku (z ponad 2,6 mln zł dofinansowania), z kolei gmina Olszewo-Borki otrzyma 4 197 422,15 zł na przebudowę drogi gminnej w Dobrołęce.

Ponad 4,3 mln zł otrzymała też gmina Troszyn - na budowę drogi gminnej w ramach budowy obwodnicy Troszyna.