Pierwszy wakacyjny ART - czwARTek. Wystąpili Adam Andryszczyk i Ostatnie Takie Duo

51 wyświetleń • 7 lipca 2022

TV Ostrołęka
Za nami pierwszy wakacyjny ART - czwARTek w 2022 roku. Na placu generała Józefa Bema z piosenką autorską wystąpili Adam Andryszczyk i Ostatnie Takie Duo.

Muzycy grają ze sobą od prawie trzydziestu lat, z większymi lub mniejszymi (ale raczej większymi) przerwami. Na co dzień każdy z nich związany jest zawodowo z muzyką. W 2020 roku nagrali płytę „Ostatnia Przesiadka”.Adam Andryszczyk – gitara śpiew, autor tekstów i muzyki. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Od 1989 r. do 2020 r. członek Polskiego Związku Autorów i Kompozytorów Muzyki Rozrywkowej (ZAKR). Laureat m.in. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie. Wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Otrzymał nagrodę ministra kultury i sztuki za teksty na MSTiWPA w Myśliborzu, oraz nagrodę literacką pisma „Student”. W roku 2008 odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Robert Bielak – skrzypek, kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista. Wszechstronny muzyk, swobodnie poruszający się zarówno w jazzowych improwizacjach jak i „poetyckich”, lirycznych klimatach. Dwukrotne Grand Prix na OPPA w Warszawie, oraz Grand Prix wrocławskiego Festiwalu Piosenki. Ponadto artysta na stałe związany z warszawskimi teatrami m.in. Teatrem Studio, Współczesnym, Roma, Rampa, czy olsztyńskim Jaraczem.

Michał Dreger – akordeon, trąbka, gitara basowa. Multiinstrumentalista, muzyk wielu formacji – jak choćby legendarna, olsztyńska „Scena Babel”, czy „Banda Czworga”. Laureat Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej. O swojej muzyce Michał mówi, że jest to najprawdziwszy z prawdziwych undergroundów – one way ticket. Ale nas to nie przeraża, bo i tak wszyscy rodzimy się z dożywociem…

Pierwszy wakacyjny ART - czwARTek odbył się 7 lipca 2022 r.