Spalarnia w Ostrołęce. Projekt inwestycji zawieszony! Ogłosił to prezes Orlen EkoUtylizacja

230 wyświetleń • 7 marca 2023

TV Ostrołęka
Zaskakującą decyzję ogłosił podczas obrad Komisji Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska prezes ORLEN EkoUtylizacja Krzysztof Iwanicki. Spółka zawiesiła plany budowy spalarni odpadów niebezpiecznych w Ostrołęce.

Spółka ORLEN EkoUtylizacja planowała wybudować w Ostrołęce Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów Niebezpiecznych, Medycznych i Weterynaryjnych (ITPON). Instalacja miała powstać na skraju miasta, w przemysłowej części Ostrołęki w rejonie ulicy Turskiego, przy składowisku odpadów komunalnych i budowanej elektrowni gazowej.

"Planowała" i "miała", bo podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska, na które - na zaproszenie przewodniczącego Mariusza Mierzejewskiego - przyjechał szef spółki Krzysztof Iwanicki, okazało się, że spółka... zmieniła plany i zawiesiła projekt inwestycji.

Ogłosił to sam prezes spółki Orlenu.

- Spółka Orlen EkoUtylizacja podjęła decyzję o zawieszeniu na czas nieokreślony realizacji inwestycji w lokalizacji Ostrołęka - powiedział Iwanicki, co przyjęte zostało brawami. - Powodem podjęcia takiej decyzji była m.in. wewnętrzna analiza otoczenia biznesowego.