Święto Zmarłych 2023 w Kadzidle

132 wyświetleń • 1 listopada 2023

TV Ostrołęka
Wszystkich Świętych 2023 to dzień, w którym tłumnie odwiedzamy cmentarze. Ruch w rejonach nekropolii w regionie jest wzmożony. Na cmentarzach odbywają się nabożeństwa w intencji zmarłych.

Dzień Wszystkich Świętych to ważne święto, które ma głębokie znaczenie duchowe. To dzień, kiedy ludzie odwiedzają cmentarze, modląc się za zmarłych. Wszystkich Świętych to także czas refleksji nad życiem i śmiercią. To okazja do przemyślenia ulotności życia i znaczenia miłości, jaką darzymy naszych bliskich za życia. To również moment, kiedy możemy wyrazić wdzięczność za dziedzictwo i wspomnienia, które zostawili nam ci, którzy odeszli.

Na cmentarzu parafialnym w Ostrołęce odbyła się uroczysta msza święta w intencji zmarłych. Poprzedziła ją procesja. Kapłani modlili się w różnych częściach cmentarza, po czym w kaplicy odbyło się nabożeństwo celebrowane przez księdza Jarosława Kotowskiego, proboszcza parafii Zbawiciela Świata w Ostrołęce. W homilii mówił on o drodze do świętości, powołując się na beatyfikowaną niedawno rodzinę Ulmów. Wskazywał również, że zmarłym bardziej od kwiatów czy zniczy potrzebna jest nasza modlitwa.