Noc Muzeów pod hasłem “Tam-Tam Afryka”

38 wyświetleń • 15 maja 2022

TV Ostrołęka
Muzeum Kultury Kurpiowskiej włączyło się do ogólnopolskiej akcji “Noc Muzeów”. Motywem przewodnim tegorocznego nocnego zwiedzania placówki była Afryka i aktualna wystawa czasowa, a cała dzisiejsza akcja odbywa się pod hasłem “Tam-tam Afryka”.

Tegoroczna noc muzeów ściągnęła do placówki przy Bema tłumy zwiedzających. Organizatorzy akcji zaproponowali, by każdy, kto wybierze się dziś do muzeum, przebrał się w stosowny do tematu strój lub wziął ze sobą odpowiednią ozdobę. Wielu zwiedzających tak właśnie zrobiło.

W programie nocnego zwiedzania Muzeum Kultury Kurpiowskiej były m.in. warsztaty gry na bębnach i tańca afrykańskiego. W ramach nocy muzeów zaplanowano także koncert zespołu MORIBAYA. W kolejnych salach można było samodzielnie wykonać i ozdobić maskę inspirowaną sztuką Dogonów, biżuterię czy obrazy w stylu Tingatinga.

Gdy już zwiedzający nieco zmęczyli się natłokiem atrakcji, mogli złapać chwilę oddechu i zregenerować siły w barze „PUFF-PUFF. KULI-KULI” oferującym egzotyczne smaki tubylców z ZSZ nr 4 w Ostrołęce.

Wydarzeniu towarzyszyły działania edukacyjne w ramach projektu „Czy mnie słychać?”, na które składały się rozmowy, warsztaty, wystawa dla dzieci, rodzin i dorosłych. Organizatorem projektu jest Akademia Umiejętności Społecznych (skwer na palcu Bema, przed Muzeum).

Podczas Nocy Muzeów odbywała się będzie zbiórka pieniężna na pomoc dla Ukrainy dotkniętej wojną.