Festyn rodzinny na 60-lecie istnienia OSM

73 wyświetleń • 20 maja 2019

TV Ostrołęka
Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia istnienia. Na parkingu przed siedzibą spółdzielni odbył się dziś festyn rodzinny „Łączymy pokolenia” zorganizowany wspólnie z Spółdzielnią Mieszkaniową Centrum. Impreza była swego rodzaju otwarciem uroczystości związanych z jubileuszem OSM.

Doroczny festyn rodzinny dla mieszkańców OSM odbył się w niedzielę, 19 maja. W programie przewidziano m.in. występy artystyczne przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, pokazy zumby, pokaz sztuk walki, występ orkiestry OSP, konkursy z nagrodami, zabawy dla najmłodszych. Podczas oficjalnego otwarcia imprezy stowarzyszenie Unikat – Przyjazna Gmina, na stale współpracująca z OSM otrzymała medal ProMasovia przyznawany przez samorząd województwa mazowieckiego.

Tegoroczny festyn OSM miał wyjątkowy charakter, ponieważ odbywał się w roku jubileuszu 60-lecia istnienia najstarszej i największej w mieście spółdzielni mieszkaniowej. Był też imprezą otwierającą obchody związane z tą rocznicą, które swoją kulminację będą miały we wrześniu. Za oficjalny początek istnienia OSM przyjmuje się datę 4 czerwca 1959 roku, kiedy to odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych mieszkaniem spółdzielczym w Ostrołęce.

Festyn rodzinny „Łączymy pokolenia” zakończyła osiedlowa potańcówka z muzyką na żywo serwowaną przez zespoły Skarabeusz i Taks. Przed festynem w Klubie Oczko odbyło się III sympozjum spółdzielcze poświęcone nowinką w naszym regionie – spółdzielczemu budownictwu senioralnemu.