Tylko u nas: Minister Krzysztof Tchórzewski o polityce energetycznej państwa

850 wyświetleń • 2 lipca 2016

TV Ostrołęka
Minister energii Krzysztof Tchórzewski był gościem Energa Elektrownie Ostrołęka SA, gdzie zapewnił o planach budowy nowego bloku miejscowej elektrowni. Jakie jeszcze zmiany czekają nas w polityce energetycznej Polski? Zapraszamy do obejrzenia naszego wywiadu z ministrem Tchórzewskim.

Resort energii powstał dopiero po zwycięskich dla Prawa i Sprawiedliwości wyborach parlamentarnych. W rozmowie z naszym portalem minister Krzysztof Tchórzewski wyjaśniał dlaczego zdecydowano się na taki krok i jakie korzyści ta decyzja ma przynieść dla naszego kraju.

- Resort energii powstał z tych względów, że sprawy energetyczne były rozproszone w kilku ministerstwach i uznaliśmy, że powinny być skoncentrowane w jednym ministerstwie. Tu chodzi o zapewnienie pewnego ciągu technologicznego różnego typu programów rozwojowych, które są i były w jakiś sposób inspirowane przez inne resorty - wyjaśnia minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Jakie są kolejne ważne inwestycje energetyczne w kraju? Dlaczego wcześniej nie doszło do budowy nowego bloku elektrowni w Ostrołęce? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy do naszego wywiadu, który prezentujemy w materiale wideo.