Tragiczny wybuch w Czarnowie

85 wyświetleń • 4 sierpnia 2019

TV Ostrołęka
Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności potężnej eksplozji, jaka pozbawiła życia dwóch młodych mężczyzn w Czarnowie (gmina Goworowo, powiat ostrołęcki). Prawdopodobnie eksplodowała bomba z czasów II Wojny Światowej, jaką mężczyźni sami przywieźli na posesję. Pasjonowali się bowiem szukaniem skarbów w ziemi.

Około godziny 19.00 na miejscu zdarzenia wciąż trwały intensywne prace. Policjanci prowadzili oględziny miejsca, w którym doszło do wybuchu. Jak możecie zobaczyć na naszych zdjęciach, to niewielki budynek o drewnianej konstrukcji.

Jeden z mężczyzn, który zginął w wyniku wybuchu, mieszkał na terenie posesji, na której doszło do tragedii. Drugi pochodził z pobliskiego Ludwinowa. Jak udało nam się dowiedzieć od okolicznych mieszkańców, obaj pasjonowali się zbieraniem "skarbów" z ziemi przy pomocy wykrywacza metali, swoje znaleziska mieli także prezentować w internecie. Najbardziej prawdopodobna wersja to taka, że sami wykopali bombę, przewieźli ją na posesję, po czym obaj zginęli w wyniku jej wybuchu.