ATERRA - Ostrołęka [OFFICIAL VIDEO]

194 wyświetleń • 21 lutego 2023

TV Ostrołęka
Tiger i Caruso z zespołu Aterra udzielili wywiadu Strefie Music Art. Rozmowa dotyczyła m.in. wątku Ostrołęki i piosenki, która ma w tytule nasze miasto. Warto obejrzeć tę ciekawą rozmowę.

- Nie wstydzimy się tego i zawsze mówimy, że jesteśmy z Ostrołęki. Ostrołęka nie pęka! To nasze hasło i z tym hasłem na ustach idziemy przez życie - mówił Tiger.

"A nasz perkusista jest jedynym warszawiakiem w zespole, ale on taki jest, że pasuje. W sumie, jakby się urodził w Ostrołęce, to nikt by nie powiedział, że on odstaje od tego miasta. Pozytywny w tego słowa znaczeniu" - dodał Caruso.

Padły także pytania o utwór "Ostrołęka" - jak doszło do jego powstania? Okazało się, że tekst do piosenki ma już 20 lat, ale długo czekał na swoją kolej.

- Tekst do tego utworu powstał w 2003 roku, jeszcze nie było w planach zespołu Aterra, na potrzeby zupełnie innego zespołu. Chęć uwiecznienia naszego miasta w naszej twórczości spowodowało u mnie retrospekcję, że ja sobie przypomniałem o tym utworze, ponieważ zespół, na którego potrzeby powstał, już nie istnieje i raczej się nie odrodzi. A jako, że uzurpuję sobie prawo do tekstu, bo go napisałem, to sobie zaadaptowaliśmy ten tekst na potrzeby naszego zespołu - mówił Caruso. - On trochę odstaje od stylistyki płyty, ale nie uważam, że to źle. Niech sobie będzie różnorodnie.