najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 1 848
link:
„To tu, w Ostrołęce bije serce niepodległej Polski” – mówił podczas dzisiejszej wizyty w naszym mieście pełniący obowiązki szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jan Józef Kasprzyk. Wizyta ministra związana była z wręczeniem medali Pro Patria najbardziej zasłużonym działaczom z naszego regionu.

Uroczyste wręczenie medali Pro Patria odbyło się w czwartek, 14 kwietnia w sali kinowej Ostrołęckiego Centrum Kultury. Odznaczenia przyznawane są przez ministra ds Kombatantów i Osób Represjonowanym. Medalem uhonorowane mogą być osoby i instytucje „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej”. W uroczystościach udział wzięli m.in. p.o. szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, przedstawiciele samorządu Ostrołęki z prezydentem Januszem Kotowskim na czele, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych Jacek Karczewski, członkowie organizacji kombatanckich oraz młodzież szkolna ucząca się w klasach o profilu wojskowym.

- Do udziału w dzisiejszych uroczystościach zaprosiliśmy nasze największe skarby, naszych bohaterów, z których do dziś możemy czerpać i od których możemy się wiele nauczyć. Bohaterowie ci są największym bogactwem ziemi ostrołęckiej – mówił podczas uroczystości prezydent Ostrołęki, Janusz Kotowski.

Wśród odznaczonych medalem Pro Patria znaleźli się: Lucjan Deniziak, Joanna Kamińska, Sebastian Kamiński, Jacek Karczewski, ks. Marek Kondratowicz, Michał Kotowski, Maciej Prażmo, Michał Skowroński, Andrzej Wojciechowski, Tadeusz Zakrzewski, Wacław Załuska, Antoni Zienkiewicz. Medale wręczył p.o. ministra Jan Józef Kasprzyk.

- To, że dziś na tej sali spotykają się trzy pokolenia Polaków, świadczy o tym, że historia się nie skończyła, że historia trwa, że tradycja niepodległościowa to nie jest rzecz zamknięta, ale żywa. Od pokolenia weteranów walk niepodległościowych zgromadzonych tu, na sali, także tych, których miałem zaszczyt i honor odznaczyć medalem Pro Patria, sztandar niepodległości przejęło następne pokolenie. To pokolenie, które zaangażowane było w działalność opozycji niepodległościowej, która przyniosła Polsce wolność. Od tego pokolenia tradycje niepodległościowe przejmują ludzie młodzi. Cieszę się, że na tej sali są koleżanki i koledzy ze szkół o profilach wojskowych. To właśnie wy jesteście spadkobiercami tych, siedzących w pierwszych rzędach Żołnierzy Niezłomnych Wyklętych – mówił p.o. ministra Jan Józef Kasprzyk.

W programie dzisiejszej wizyty Jana Kasprzyka w Ostrołęce było także zwiedzenie Muzeum Żołnierzy Wyklętych oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego przy ulicy Kopernika.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 15.04.2018
Liczba odsłon: 52 772
Dodano: 25.03.2018
Liczba odsłon: 2 456
Dodano: 07.03.2018
Liczba odsłon: 5 080
Dodano: 26.02.2018
Liczba odsłon: 2 428
Dodano: 19.01.2018
Liczba odsłon: 11 963
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2018 by "TV-ostroleka.pl