najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 185
link:
Wiele emocji przysporzyła jeźdźcom i publiczności dzisiejsza gonitwa za listem podczas gminnych zawodów Hubertus 2021 odbywających się w miejscowości Ławy (gmina Rzekuń). Lisią kitę z ramienia uciekiniera Łukasz Nienałtowski na koniu Balou i to on w przyszłorocznej edycji będzie uciekał przed jeźdźcami.

Gminne zawody Hubertus 2021 w Ławach zorganizowało Stowarzyszenie Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich oraz wójt gminy Rzekuń, Bartosz Podolak. Zawodom towarzyszyły pokazy sprawności kawaleryjskiej we władaniu bronią białą, pokazy skoków przez przeszkody, przejażdżki konno dla dzieci i młodzieży.

Punktem kulminacyjnym zawodów była jednak gonitwa za lisem, w której uczestniczyło około 30 jeźdźców. Jeden z nich, z przyczepioną do ramienia lisią kitą miał za zadanie uciec przez pozostałymi uczestnikami, przemieszczając się pomiędzy ?lisimi norami? ? punktami, w których mógł znaleźć schronienie. Pierwsza pogoń za lisem miała charakter ćwiczebny, w drugiej ? punktowanej za lisią kitę po trudnej gonitwie złapał Łukasz Nienałtowski na koniu Balou. Zgodnie z tradycją to on właśnie, podczas przyszłorocznych zawodów wcieli się w rolę lisa i będzie uciekał przed goniącymi go jeźdźcami.

Podczas zawodów doszło do niebezpiecznego incydentu, który dla jednego z uczestników zakończył się bolesną kontuzją. W ferworze gonitwy wpadło na siebie kilka rozpędzonych koni, w efekcie czego jeden z jeźdźców doznał urazu nogi.

Gonitwa zakończyła się uroczystą dekoracją koni uczestniczących w gonitwie i części pokazowej. Po emocjonujących zawodach organizatorzy zaprosili uczestników i publiczność na gorącą, wojskową grochówkę, biesiadę przy ognisku i wspólne śpiewanie pieśni ułańskich.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 527
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 407
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2022 by "TV-ostroleka.pl